четвер, 26 лютого 2015 р.

У світі казки чарівної. Позакласний захід у 2 класі

Тема: У світі казки чарівної.


Мета: розширити та поглибити знання учнів про казку, як вид творчості, розширювати кругозір дітей; розвивати зв'язне мовлення учнів, творчі здібності, виховувати інтерес до казки, естетичні смаки дітей, працелюбність, уміння отримувати задоволення від своєї діяльності.


Тип заняття: позакласний захід.
Хід заняття:

На інтерактивній дошці відео. (https://www.youtube.com/watch?v=N1976YjFVCc) або 


Виходять ведучі

Ведуча
Ви сідайте тихо, діти,
Домовляйтеся не шуміти,
На занятті не дрімати,
А знання мерщій хапати.
Ведучий
                Існує книг багато на землі,
 Вони цікаві, мудрі та повчальні.
Та кожен з нас, дорослий чи малий,
 Всяк казочку читати полюбляє
Вчитель
-         Дітки! Коли ви лягаєте спати, вам, напевно, мама або бабуся читає казочки.
-         А ви любите слухати казочки?
-         Про що ми дізнаємося у казках?
-         Якою є ваша улюблена казка?
1 учень: 
Казка – це світ чарівний та незвичний,
Казка – це диво, сповнене краси.
Поринуть в казку, це ж бо так цікаво,
Це справді свято, радість для душі.   

2 учень:  
                У казці звірі мову мають,
Дерева розмовляють, мов живі.
Добро і правда завжди зло долають, Тому і люблять казку діти всі.

3 учень:  
            Мудра казко, казко-чарівнице.
           Ти даруєш ласку, вчиш ростить пшеницю
           Поведи нас за собою
           В світ прекрасний і чудовий

Вчитель
А ви знаєте, що казка прийшла до нас з давніх-давен? Передавалася вона з уст в уста, з покоління в покоління.
Український народ любив казки, тому понавидумував їх дуже багато. В основу казочок покладалися легенди, перекази, притчі. У казкових героїв вони втілювали людей, висміювали або возвеличували їхні вчинки, риси характеру.
Отже, казка – це казкова країна, де добро завжди перемагає зло.
І зараз ми помандруємо в країну казок.
Нас чекатимуть перешкоди, важкі завдання, тому потрапити в цю незвичайну країну можуть тільки найспритніші, найрозумніші, найсильніші.

Учні співають пісню (мелодія "Пісня Червоної Шапочки")
https://vk.com/audios-73187133    (мінус) 

Якщо довго, довго, довго, якщо довго по доріжці,
Якщо довго по стежинці бігти, тупати й стрибать,
 То напевне, то напевне, то звичайно, то звичайно,
Безперечно таким чином можна в школу завітать
А-а- там навчаються читати,
А-а і писати й рахувати,
А- а-там цікаво всім завжди.

Якщо довго, довго, довго, якщо довго по доріжці,
Якщо довго по стежинці бігти, тупати й стрибать,
 То напевне, то напевне, то звичайно, то звичайно,
Безперечно таким чином можна в казку завітать
А-а- там розваги і пригоди,
А-а нас чекають перешкоди
А- а там цікаво всім завжди

Якщо хочеш, хочеш, хочеш, якщо хочеш разом з нами,
Якщо хочеш разом з нами, у дорогу вирушать,
То потрібно, то потрібно, треба знати, треба знати,
Безперечно треба знати як перешкоди подолать  
А-а- ти навчаешся читати?
А-а і писати й рахувати?
А- а-нам з тобою по путі.

Ведучий
-                                А тепер в дорогу
-                              Увага, перша перешкода «Малюнкова»
-                    -       Вам потрібно за малюнком відгадати назву казки. Хто відгадає, отримає
              перепустку на другу станцію.
(Ілюстрації до казок)




Ведуча
Станція друга «Загадкова»


1.     На городі, що за черга
Дід і баба тут стоїть.
Тягнуть щось перед собою
І не витягнуть ніяк.
(Ріпка)

2.     Ти впізнаєш вмить її
Одяг весь у попелі
Мачуха все лається
Сестри насміхаються.
(Попелюшка)

3.     Маленьке, сіреньке,
Біди наробило:
Щось біле, кругленьке,
Хвостиком розбило.
Сумує і плаче бабуся,
Дідусь витирає сльозу,
А курочка кудкудаче:
«Я вам золоте знесу.»
(Курочка Ряба)

4.     В’ється річка невеличка
Хлопчик у човні сидить.
З берега матуся кличе,
Щоб обідом пригостить.
І вгадать цього героя
Справа зовсім не складна.
Казка ця усім відома
Про кого вона?
( Про Івасика Телесика)

5.     Хто кругленький і смачненький,
Із віконця скік та скік.
Втік від баби та від діда
До лисички на язик?
(Колобок)

Ведучий
Гравці зібралися достойні. Але в країні казок без математики ніяк. Наступна станція «Математична».  

1.   Скільки звірів помістилося в рукавичці, яку загубив дід? Назвати героїв.
Відповідь. Сім героїв: мишка - шкряботушка, жабка-скрекотушка, зайчик-побігайчик, лисичка-сестричка, вовчик-братик, кабан - іклан, ведмідь - набрід.

2.   Скільки звірів зустрів по дорозі Колобок?
Відповідь. Четверо звірят: зайчик, лисичка - сестричка, вовчик-братик, ведмедик.

3.   Скільки героїв-персонажів витягують ріпку?
Відповідь. Шість героїв: дід, баба, внучка, собачка, котик, мишка.

4.   Скільки  звірів приліпилося до солом’яного бичка у казці «Солом’яний бичок»?
Відповідь.  Четверо Вовк, ведмідь, заєць, лисиця.

5.   Скільки було монет у Буратіно?
(П’ять)

6.   Скільки коштував білет у цирк?
(Чотири сольдо)

Ведуча
В усіх казках є чарівні атрибути, якими потрібно вміти користуватися. Потрібно дістати із кошика предмет і сказати назву казки, в якій цей предмет використовується казковими героями.
« Чарівний кошик»
1.          Бинт (Айболит)
2.          Яйце (Курочка Ряба)
3.          Горошина (Котигорошко)
4.          Ключ (Золотий ключик)
5.          Тарілка (Лисичка та Журавель)
6.          Пір'я (Кривенька качечка)

Ведуча
-                          Станція  "Театральна" 
                Звучить музика  
                                        https://vk.com/audios-73187133 
         Ведучий

Прийшла, нарешті довгождана мить
Герої казки нас усіх вітають
Чарівна музика тихесенько звучить,
 І казка перед нами оживає

             Інсценізація казки «Колосок»

Автор

Жили собі двоє мишенят - Круть та Верть, і півник Голосисте Горлечко. Мишенята було тільки й знають, що танцюють да співають. А півник удосвіта встане, всіх піснею збудить, та й до роботи береться.
От якось підмітав півник на дворі та й знайшов пшеничний колосок.
Півник
Круть, Верть, - а гляньте, що я знайшов.
Мишенята
-Коли б це його обмолотити
Півник
- А хто молотитиме?
Мишенята
Не я! не я !
Півник
-                 Я обмолочу.
Автор
           І взявся півник до роботи. А мишенята й далі граються. Обмолотив півник колосок, та й знов гукає:
Півник
-                 Гей, Круть, Верть! Дивіться скільки зерна!
Круть
           - Треба зерно до млина віднести та борошна намолотити.
Верть
-                 А потім тісто замісити та пироги спекти.
Півник
   хто це буде робити ?
Мишенята
        - Не я! Не я !
Півник
               - Доведеться мені, мабуть.
Автор
                А мишенята тим часом скачуть, граються собі.        Аж ось і спеклися пиріжки, вийняв півник пиріжки.         А мишенята вже й тут. І гукати їх не треба.
Круть
        - Ох. І зголоднів же я!
Верть
А який я голодний!
Півник
-        Стривайте, ви мені поперше скажіть, хто знайшов колосок та хто його обмолотив?Мишенята
        - Ти,
Півник
   хто тісто місив, піч топив, пиріжки пік?
  Мишенята
        - Ти,
Півник
   ви що робили ? Хто ж таких лінюхів пиріжками пригощати буде?

Ведуча



 Казка- це чарівний світ,мудрості криниця,                                                            
Хай живе мільйони літ і не замулиться,                                                                   Хай навчає люд завжди,як по правді жити,                                                             Щиру дружбу берегти, рідний край любити.

Ведучий

 Зустріч скінчилася наша, малята,                                                                         Веселих героїв ви взнали багато.                                                                             Але не сумуйте не будем прощатись.                                                                   Давайте частіше в казках зустрічатись.



Немає коментарів:

Дописати коментар