пʼятниця, 27 лютого 2015 р.

Складання таблиці множення числа 2. Задачі на множення. Урок з математики в 2 класі

Тема: Складання таблиці множення числа 2. Задачі на множення.

Мета: ознайомити учнів з таблицею множення числа 2 та її практичним застосуванням; вправляти учнів у розв'язуванні прикладів і задач на застосування таблиці множення на 2;
розвивати вміння розв'язувати задачі на множення, логічне мислення, оперативність виконання математичних операцій;
виховувати охайність записів та математичне мовлення.

Обладнання: «Таблиця множення числа 2», малюнки звірят,короткі записи задач, геометричний матеріал, сніжинки з числами.

Тип уроку: комбінований.
Хід уроку:
1.     Організація класу

2.     Актуалізація опорних знань.

2.1.         Оголошення теми та мотивація уроку.
-         Сьогодні на уроці ми будемо поглиблювати знання про множення, складемо таблицю множення числа 2.

2.2.         Перевірка домашнього завдання
-         Прочитайте відповідь до задачі 417. ( маса 6 посилок 18 кілограм)
-         Зачитайте результати обчислень прикладів 418
72+18 = 90       64-32 = 32      70+14 = 84      17+17 = 34
20+35 = 55       64-38 = 26      70-34 = 36       17+7 = 24

2.3.         Гра «Весела граматика»
-         Щоб ви здобули гарні знання на уроці, вам необхідне спеціальне обладнання.  Обчисливши граматичні приклади, дізнаємось, що саме нам потрібно.

Олі + вела – ла + ць = (олівець)
Золото – лото + шит = (зошит)
Ру + кав – кав + чка = (ручка)
Ліній + ка = (лінійка)
Під + ручка – кА + ник = (підручник)
Чернет –нет + нетка = (чернетка)
Щоденно – но + ник = (щоденник)

2.4.         Каліграфічна хвилинка (письмово)

Кожне з чисел зменшити на 20.
25
10
20
30
15

(5, 25, 50, 55, 70)

Кожне з чисел збільшити на 35.

5
10
20
30
15
 
(40, 45, 55, 65, 50)

2.5.         Усний рахунок                                    
1)    Продовжіть закономірність
2, 4, 6, …… 20

2)    Цікава задача
Три лисички, три сестрички
Заплели по дві косички.
Скільки разом у лисичок
Є заплетених косичок?

-         Скільки було лисичок?
-         По скільки у кожної лисички косичок?
-         Як дізнатися, скільки всього косичок?
2+2+2 =6 (к) – (записую на дошці)
-         Чи можемо цей приклад на додавання замінити прикладом на множення?
2*3 = 6 (к) (записуємо приклад у зошит)
-         Прочитайте приклад. Який перший множник? Другий множник? Добуток?

3)    Прочитайте приклади. Назвіть другий множник.
3*5=14          2*8=16          9*3=27
4)    Замініть приклади на додавання прикладами на множення. Обчисліть. (письмово, по черзі виходять до дошки)
2+2+2+2=
4+4+4 =
6+6+6+6 =
5)    Завдання 420, с 68 (усно)

3.     Набуття учнями нових знань, умінь, навичок.

3.1.         Складання множення таблиці числа 2.

2+2 =                                                                2*2=
2+2+2=                                                             2*3=
2+2+2+2=                                                         2*4=  
2+2+2+2+2=                                                     2*5=   
2+2+2+2+2+2=                                                 2*6=
2+2+2+2+2+2+2=                                             2*7=
2+2+2+2+2+2+2+2=                                         2*8= 2+2+2+2+2+2+2+2+2=                                     2*9=
                                                         
            

3.2.         Первинне закріплення вивченого матеріалу.

 Пропищала Мишка з нірки:
-         Два на два – то вже четвірка!
Далі Слон відповість:
-         Два на три це – це буде шість! 
- На - На чотири множу двійку 
– вісім,- каже Землерийка.
-         Два на п'ять – це вже десяток, -
Кажуть двійко поросяток.
-Два на шість – дванадцять от! –
це озвався Бегемот.

Мавпочка також до праці:
                                         -Два на сім – це чотирнадцять!
                                        
                                          І Зайчата не бояться:
                                       -Два на вісім – це шістнадцять!

У лісі залюбки        
До школи ходять малюки.
Там учить дітлахів Сова.
Таблиці множення на два.
Два на дев'ять – вісімнадцять!
 Як звірята добре вчаться!

Фізкультхвилинка   
 
Летять, летять сніжинки
На поле, ліс і сад.
Веселий свій таночок
Танцює снігопад.
Надворі лютий холод.
Тепла давно нема.
Заліз під кущик зайчик
І солодко дріма.
Мете хвостом лисичка
Сніжок біля сосни.
В барлозі спить ведмедик.
Солодкі бачить сни.
А нам пора навчатись.
За парти час сідати.

4.     Закріплення вивченого матеріалу.

4.1.         Робота за методичним апаратом підручника
С. 69, № 421 (усно)
Вчитель зачитує приклад, учні – результат.
-         Погляньте на добутки. Яка закономірність спостерігається?
С. 69, № 422 (письмово)  
1 кр. – 2 кг
6 кр. - ? кг
-         Яка маса одного кроля?
-         Скільки було таких кролів?
-         Як дізнатись масу 6 таких кролів?
(учень записує розв'язання на дошці, вчитель записує відповідь.)

4.2.         Геометричний матеріал

-         Як називається людина, яка літає в космос ?
-         З яких геометричних фігур складається космонавт?
-         Що таке квадрат?
-         Накресліть квадрат, довжина сторони якого 2 см. Обчисліть його периметр.
-         Як можна замінити дію додавання дією множення?

4.3.         Робота за методичним апаратом підручника.
С. 69, № 424.
 (на дошці записані вирази, порівняти)

С. 69, № 425 (усно)
 - Скільки днів має тиждень?

1 день – 2 см.
7 днів - ? см.

5.     Оцінювання роботи учнів на уроці.
6.     Підсумок уроку.
7.     Домашнє завдання
С. 69, № 426, с. 70, 3 427.


Немає коментарів:

Дописати коментар