субота, 28 лютого 2015 р.

Найважливіші події життя Ісуса Христа (за Біблійними переказами). Позакласний захід в 2 класі.

Тема: Найважливіші події життя Ісуса Христа (за Біблійними переказами)

Мета: ознайомити учнів з найважливішими подіями життя Ісуса Христа, вдосконалювати навички свідомого виразного читання, збагачувати активний словниковий запас учнів.
Розвивати уяву, образне мислення, зв'язне мовлення.
Виховувати допитливість, інтерес до вивчення християнських традицій.

Обладнання: презентація, кросворд, карти із запитаннями, ілюстрації до загадок.

Тип уроку: позакласний захід.
Хід уроку:
1.     Організація класу
1.1.         Привітання
Встаньте, діти, всі рівненько,
Посміхніться всі гарненько.
Посміхніться ви до мене.
Посміхніться ви до себе.
Привітайтесь: «Добрий день!»

1.2.         Створення сприятливого психологічного клімату на уроці.
-         Ось і закінчилися зимові канікули. Бачу, ви добре відпочили, гарно провели час і, мабуть, бажаєте поділитися своїми враженнями від канікул.
(Учні показують фотографії, зроблені під час канікул і розповідають про найцікавіші моменти)

2.     Актуалізація опорних знань учнів.
2.1.         Оголошення теми і мотивація уроку.
Сьогодні у нас незвичайний день. Всі православні християни святкують велике свято. Назву цього свята ви дізнаєтеся, коли розгадаєте кросворд




1 в
о
д
а


2 м
о
р
о
з


3 л
і
д


4 к
о
л
я
д
а

5 х
л
і
б

6 к
р
и
г
а
7 ш
е
в
ч
е
н
к
о



8 щ
у
к
а
9 с
а
н
к
и

1.     Мене п'ють, мене ллють, усім потрібна я.
Хто я така?

2.     Без рук, без олівця,
Малює без кінця.

3.     У воді родиться і води боїться.

4.     Як називається пісня, яку співають (колядують) на різдвяні свята?

5.     Народився із землі.
Зарум'янивсь на вогні.
І з'явився на столі.
На здоров'я тобі й мені.

6.     Під вікном моїм калюжа.
Уночі замерзла дуже.
Узялася склом твердим.
Добре ковзатись на ній.

7.     Хто є автором вірша «Зоре моя, вечірняя..»

8.     Упіймав Івасик рибу.
А витягнути мука.
Бо сердита і велика.
На гачок зловилась…

9.     Що то за віз,
Що без коліс.
Влітку відпочиває,
Взимку дітей катає.

2.2.         Бесіда.
-         Яке ключове слово вийшло?
-         Сьогодні ми дізнаємося про свято Водохреща, та про найголовніші події з життя Ісуса Христа.

3.     Набуття учнями нових знань, умінь, навичок.
3.1.         Перегляд відео «Різдвяна казка» http://www.ex.ua/84164953  (4 хв) 

3.2.         Гра «Мікрофон»
-         Чи сподобався вам мультфільм?
-         Які події відображені у мультфільмі?
-         Що вразило вас у мультфільмі?
-         Чого боїться нечиста сила?
-         Хто захистив сім'ю від нечистої сили?
-         Які важливі зимові свята перераховує  ангел?
-         Як ви вважаєте, чи правильно автор в кінці мультфільму показав, що ангел і чортик сидять разом і розмовляють дружно? Що автор хотів цим сказати?
-         Чи погоджуєтесь ви з автором, що у таке велике свято, потрібно пробачати навіть таких злий ворогів, як чорт?
-         Чого вчить нас ця «Різдвяна казка»?

3.3.         Опрацювання оповідання «Найважливіші події життя Ісуса Христа» (за біблійними переказами)
-         Усі ці свята відображають найважливіші події життя Ісуса Христа.
Про ці події йдеться в Біблії. Сьогодні ми ознайомимося з деякими біблійними переказами, в яких ідеться про сьогоднішнє свято.   http://www.ukrlib.com.ua/essay/printout.php?id=62&bookid=8   або   https://teacher-irina.blogspot.com/2018/01/blog-post.html

3.3.1.  Словникова робота
В цих переказах є слова, знання яких може бути вам невідоме.

Набожна – та, що вірить в Бога, молиться Богу.
Назарет – місто, знаходиться на півночі Ізраїля.
Віфлеєм – місто, знаходиться в Палестині.
Перепис населення – реєстрація кожної людини в тому місті, де вона народилася.
Ночівля – місце, для того, щоб переночувати.
Пастухи – люди, які випасають овець.
Худоба – вівці, кози, корови.
Престол – трон.
Йордан – річка в Західній Азії, впадає в мертве море.
Постився – не вживав продуктів тваринного походження.
Проповідувати – переконувати людей робити добрі вчинки.
Фарисеї – церковнослужителі.

3.3.2.  Читання оповідання вчителем.
-         Зараз я прочитаю вам оповідання, а ви уважно слідкуйте очками.

3.3.3.  Перевірка первинного сприймання тексту учнями. Вибіркове читання.
-         Як звали дівчину, яка повинна була народити Сина Божого?
Знайдіть, де це сказано у тексті і прочитайте вголос.
-         Чому Марія та Йосип змушені були їхати до Віфлеєму?
-         Хто був царем у Віфлеємі?
-         Чому він наказав убивати всіх маленьких дітей? Знайдіть і прочитайте про це.
-         Про яку рису характеру Ірода свідчать ці рядки?
-         Знайдіть абзац, який розпочинається такими рядками: «Коли Ісусові виповнилось тридцяти років…»
-         Про яке свято йдеться в цьому абзаці?
-         В яку річку заходив Ісус?
-         Що сталося з ним, коли він виходив з води?

4.     Закріплення вивченого матеріалу.

4.1.         Характеристика героїв оповідання.
-         Які герої є в оповіданні?
-         Давайте, поділимо їх на дві групи: позитивні і негативні
Позитивні
Негативні



Яким був Ісус? Ірод?
Ісус
Ірод
добрий
Злий
безкорисний
Жорстокий
Закликав робити добро
Заздрісний
дисциплінований
Убивця
Мудрий
Неврівноважений



4.2.         Перегляд відео https://www.youtube.com/watch?v=IllBg96Dlz0


-         Погляньте, якої традиції дотримуються сьогодні люди.
-         Чому вони купаються у холодній крижаній воді і не хворіють?
-         Чому вода в цей день має цілющі властивості?

5.     Підсумок уроку

5.1.         Бесіда

Робота з прислів'ям

Встановіть послідовність слів і прочитайте.


Не роби   для   чого  іншому  себе  того,  не бажаєш

Немає коментарів:

Дописати коментар