середа, 2 березня 2016 р.

Українська мова. 3 клас. Встановлення зв'язку прикметників з іменниками


Тема: Встановлення зв'язку прикметників з іменниками  

Мета: Допомогти учням встановлювати зв'язок між прикметниками та іменниками, вчити розрізняти прикметники серед інших частин мови;

Розвивати логічне мислення учнів, спостережливість, увагу, збагачувати словниковий запас школярів, розвивати зв'язне мовлення, вміння всюди знаходити можливості;

Виховувати інтерес до вивчення української мови, любов і бережне ставлення до культурної спадщини свого народу.

Обладнання: таблиця «Зв'язок прикметників з іменниками», фотоілюстрації «Золоті ворота», відеозапис «Золоті ворота»

Тип уроку: закріплення знань, умінь, навичок учнів.

Хід уроку

1.     Організація класу
     2.     Закріплення знань, умінь, навичок учнів.

2.1.          Оголошення теми та мотивація уроку

План уроку:
1.     Пригадай, повтори.
2.     Цікавинка про рідний край.
3.     Що я дізнався, де я використаю здобуті на уроці знання


2.2.          Перевірка домашнього завдання
-         Зачитайте підібрані загадки.
-         Назвіть прикметники, використані у загадках.

2.3.          Каліграфічна хвилинка

Ет   ета ал  метал
-         До якої частини мови належить це слово?
-     Визначте в цьому слові рід та число.
-     Усно провідміняйте слово метал за відмінками. 
-         Утворіть від нього спільнокореневий прикметник, запишіть поруч, визначте коріть.
-         Придумайте і запишіть речення зі словом металевий.

2.4.          Творчий диктант
-         Я зачитаю іменники, а ви придумайте прикметник і утворене словосполучення запишіть.
Стежка, доріжка, вулиця, далечінь, пам'ятник, тривога.
-         Зачитайте утворені словосполучення.

2.5.          Рубрика «Цікавинка про рідний край»  
-         Розгляньте фотоілюстрації. Що на них зображено? (Золоті ворота)
-         Що ви знаєте про історії цієї пам'ятки архітектури?
-         Перегляньте відеосюжет про Золоті ворота.


 
-         Якими словами прикметниками можна описати красу і велич Золотих Воріт?
-         Відкрийте підручники на с 141, знайдіть вправу 341.
-         Прочитайте текст.
-         Що нового ви дізналися про Золоті ворота? Чому їх так назвали?
-         Випишіть словосполучення іменників із прикметниками. Удужках запишіть питання.

2.6.          Робота за методичним апаратом підручника
Вправа 342 (письмово)
Вправа 433 (творче списування)
-         Прочитайте.
-         Чи правильно складено порівняння?
-         Виправте помилки і запишіть правильно.
Вправа 344 (вибіркове списування)
-         Прочитайте текс. Про що в ньому йдеться?
-         Доберіть до нього заголовок
-         Випишіть сполучення іменників із прикметниками. Поставте між
ними питання.
-         Доберіть синоміми до слів:
Тендітний –
Благодатна –
Крижаний –

2.7.          Розвиток зв'язного мовлення
Вправа 345.
-         Прочитайте вірші.
-         Які картини природи ви уявляєте за цими рядками?
-         Які слова допомогли уявити? Зачитайте їх.
-         Розгляньте малюнки. Якими словами із вірша можна підписати ці ілюстрації?

3.     Підсумок уроку
-         Що нового ви дізналися на уроці?
-         Які можливості надають вам знання, отримані на уроці? Де ці знання можна використати?

4.     Домашнє завдання
С. 143, вправа 345, завдання 2. Записати уривок з твору, де картини природи змальовано за допомогою прикметників.

 

 

Немає коментарів:

Дописати коментар